Články

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Implementujte Moodle 4 i do svého podnikání! Posunete jej tak na další level!

Potřebujete vzdělávat své klienty nebo zaměstnance, ale nemůžete najít vhodný nástroj?

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Ideální teplotu má pivo ve chvíli, kdy z něj má člověk zážitek, říká Svatopluk Vrzala

Stačí mu jeden pohled na načepované pivo a hned ví, zda je kvalitní. Však už je v oboru nějaký ten pátek. Pivovarnictví vystudoval na vysoké škole chemicko-technologické. V roce 1995, hned po dokončení studií, nastoupil do pivovaru Starobrno. Tady si vyzkoušel většinu funkcí. Od základních, až po ty manažerské. Nyní je Svatopluk Vrzala quality master. Jeho úkolem je školit hospodské a dělat z nich Umělce Škopku.

Muzeum romské kultury otevřelo památník v Letech, podle Fialy měl stát dříve

Muzeum romské kultury dnes otevřelo Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Stojí v Letech u Písku, v místě bývalého koncentračního tábora pro Romy z doby druhé světové války. O vybudování důstojného pietního místa se začalo hovořit v roce 1995. Stavba památníku stála 102 milionů Kč, trvala zhruba dva roky.

Ukrajinská policie zatkla šest Čechů, po telefonu měli z lidí vylákat miliony

Ukrajinské úřady oznámily zadržení devíti členů zločinecké organizace včetně šesti Čechů, kteří z Ukrajiny obvolávali z falešných čísel české občany a vylákali z nich v přepočtu přes tři miliony korun. Informo­vala o tom ukrajinská policie, na jejíž sdělení upozornil server Novinky.cz.

„Hlavák“ pod pokličkou. Územní změna má Pentě pomoci stavět nad nádražím

Miliardový projekt může proměnit další část centra metropole. Kolejiště hlavního nádraží před vinohradskými tunely přikryje platforma o rozloze trojnásobku Václavského náměstí. Umožnila by to změna územního plánu, tento krok nyní řeší Praha 2. Pozemky vlastní České dráhy, ale území má rozvíjet společnost CR-City. V ní jsou zastoupeni manažeři Českých drah a developerské společnosti Penta.

Von der Leyenová přijede na konci dubna do Prahy, podpoří kampaň evropských lidovců

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přijede v úterý 30. dubna do Prahy. V rámci předvolební kampaně Evropské lidové strany (EPP), za kterou chce podruhé obhájit mandát v čele unijní exekutivy, se má setkat se zástupci českých stran, zejména s politiky z TOP09 a z KDU-ČSL. ČTK to sdělil zdroj z EPP.

Politou sochu rudoarmějce Praha restauruje, oprava vyjde na čtvrt milionu

Sousoší Sbratření ve Vrchlického sadech, které na začátku dubna neznámý vandal polil rudou barvou, Galerie hlavního města Prahy odstranila a nechá vyčistit. Podle Marie Foltýnové, vedoucí galerijního Oddělení správy veřejné plastiky, se nyní nachází v ateliéru restaurátorů. Předpokládaná cena opravy přitom činí 250 tisíc korun. Jak dlouho bude trvat, zatím není jasné.

V Náchodě někdo počmáral radnici nápisy proti starostovi, řeší to policie

Hanlivé nápisy proti starostovi Janu Birkemu (SOCDEM) píše kdosi po Náchodě. Naposledy v pondělí počmáral hlavní vchod do radnice. Činem, který bude pravděpodobně kvalifikován jako trestný, už se zabývá policie. Výpady zřejmě souvisejí s loňským nákupem pozemků v Bělovsi, jejž zpochybnil pořad Reportéři ČT.

Tesla zruší stovky pracovních míst v gigafactory u Berlína

Americký výrobce elektrovozů Tesla zruší v gigafactory u Berlína 400 pracovních míst. To odpovídá asi třem procentům tamní pracovní síly, oznámila firma. Podnik propouští kvůli malému zájmu o elektromobily celosvětově.

Vznik Velké Olomouce zažehl před 105 lety rozkvět, pomohl hlavně průmyslu

Dlouhá staletí stagnovala, 23. dubna 1919 ale dostala Olomouc pořádnou rozvojovou injekci. Bylo k ní připojeno jedenáct okolních vesnic a dvě města, čímž vznikla takzvaná Velká Olomouc. Přesněji Velký Olomouc, neboť tehdy se název města používal v mužském rodu. Dvacetitisícová hanácká metropole se tím rázem rozrostla téměř na trojnásobek.

Leoš Mareš má přilákat lidi na Den kraje, jeho koncert vyjde na půl milionu

Vedení Zlínského kraje chce šetřit, přesto vyplatí bezmála půl milionu korun za vystoupení Leoše Mareše. Jde o doposud nejvyšší částku za vystoupení na akci Den Zlínského kraje, která se pravidelně koná měsíc před krajskými volbami. Mareš na jaře bleskově vyprodal Kongresové centrum ve Zlíně, i narychlo přidaný druhý koncert.